UEFA čempionu līgas 2019 dalībnieki

Tuvojoties futbola pasaules lielajam notikumam – UEFA čempinu līgas finālam 2019 – ir vērtīgi apskatīt līgas komandas un painteresēties par dažādiem faktiem.

Visiem futbola faniem lielākie futbola klubi nav sveši, bet ir arī citas komandas, par kurām ikdienā nedzirdam pārāk daudz. UEFA čempionu līga pulcē Eiropas futbola eliti, pašus labākos, lai spriegās sacensībās noskaidrotu sezonas līderus. Te būs neliels ieskats un interesanti fakti par četrām futbola komandām.

Atletico Madrid ir klubs, kurš visvairāk ir sajutuši saldo uzvaras smaržu, bet nekad nav to īsti ieguvuši, respektīvi, šī spāņu komanda veselas trīs reizes palikusi otrajā vietā. Komandu vietējie dēvē ļoti interesantā vārdā Los Colchoneros jeb matraču taisītāji. Izrādās, ka Spānijā senāk tradīcija bija gultu matračus apklāt ar sarkanbalti strīpotu audumu, kas ir līdzīgs krāsās kā komandas formas.Rezultatīvākais spēlētājs Antoine Griezmann.

Juventus veduši UEFA kausu uz Itāliju divas reizes.Diezgan paredzami, ka komandu mēdz dēvēt par melnbaltajiem. Bet ir vēl kāda iesauka, par kuru noteikti jāpastāsta vairāk – tā ir La Vecchia Signora jeb vecā dāma.Pirms gandrīz simts gadiem komandu sauca par ‘la Fidanzata d’Italia’ jeb Itālijas mīļotā, komandai bija plašs atbalsts un līdzjutēju netrūka.Tomēr, kad komandas vidējais vecums strauji kāpa, tas ironiski sāka neatbilst komandas nosaukumam Juventus jeb jaunība. Tā “vecā dāma” ir iegājusies un nepamet komandu jau gandrīz gadsimtu. Rezultatīvākais spēlētājs Paulo Dybala.

Schalke kā komanda vislabāko sniegumu rādīja 2011.gadā, kad iekļuva pusfinālā. Vietējie klubu dēvē par Königsblauen jeb karaliski zilie, kas radies no spēlētāju formas krāsas. Vēl kāda iesauka radusies kā atsauce uz komandas izcelsmes stāstu – daudzi spēlētāji un atbalstītāji bija ogļrači pilsētā Gelsenkirchen. Tādēļ komandu mēdz saukt par Knappen jeb ogļračiem. Rezultatīvākie spēlētāji ir seši komandas biedri.

Manchester City UEFA ir tikuši pat līdz pusfinālam. Komandas pirmsākumi meklējami kādā Angļu draudzē, kura vēlējās draudzes vīriešus veselīgi nodarbināt, tā izveidojot futbola klubu. Manchester City iesauka ir City and Citizens jeb pilsēta un pilsoņi. Rezultatīvākie spēlētāji Gabriel Jesus un David Silva.