“Azartspēles – oi, tas gan ir slikti, es ar to nenodarbojos, bet sporta likmes gan man patīk!” – varat vien pasmīnēt, ja dzirdat ko šādu, jo nav jau nemaz tik lielas atšķirības starp šīm divām lietām, turklāt šis nav vienīgais mīts, kas maldina, piesaistot vai atbaidot cilvēkus no sporta likmēm. Ir pienācis laiks dažus mītus atmaskot!
- Sporta likmes neizraisa atkarību. Meli! Patiesībā jau sporta likmes tā pati azartspēle vien ir, ko pierāda veids, kā tajās var zaudēt vai laimēt naudu. Arī azartu tās rada, bet, kur azarts, tur arī atkarības risks! Tas, ka šajā gadījumā ir iesaistīts sports, kas it kā skaitās veselīga izklaide, neko nemaina, ja tiek iesaistīta arī nauda. Ja proti plānot savu budžetu un vari atļauties veikt sporta likmes, tas var būt jauks izklaides vai pat peļņas veids, taču nekad neveic likmes par naudu, kas paredzēta citiem mērķiem vai ko esi aizņēmies!
- Sporta likmēs viss ir atkarīgs no veiksmes. Pilnīgas muļķības! Loterijā, pie ruletes rata vai spēļu automātos tu esi veiksmes vergs, bet tikai ne sporta likmēs! Profesionāliem likmju veicējiem šāds viedoklis šķiet pat ļoti aizvainojošs, jo patiesībā viņi pavada ļoti daudz laika analizējot ne tikai sporta notikumus, bet arī totalizatoru piedāvājumus. Viņi prot atšķirt labus piedāvājumus no sliktiem, kā arī pielieto pašu izstrādātas stratēģijas. Protams, arī veiksmei ir sava nozīme, taču ilgtermiņā tā pavisam noteikti nav tā, kas palīdzēs nopelnīt ar sporta likmēm.
- Lai veiktu pareizās sporta likmes, tev ir jābūt matemātikas ģēnijam. Nu nav tik traki! Tiesa gan, bez matemātikas zināšanām neiztikt, sporta likmēs ir jāmāk ne tikai saprast skaitļus, bet arī manipulēt ar tiem. Tomēr tas neprasa nekādas ģeniālās zināšanas, pietiek, ja proti veikt dažas elementāras kalkulācijas, turklāt tavas rēķināšanas prasmes ātri vien uzlabosies, kad sāksi likt likmes!
- Derības uz augstām likmēm vienmēr ir pašas izdevīgākās. Tā cilvēkiem patīk domāt, taču nevajag uzķerties! Protams, visi spriež loģiski – jo augstāka likme, jo lielāka potenciāli iegūstamā summa. Taču atslēgas vārds ir “potenciāli” – tātad, tikai pašā labākajā gadījumā. Apskatīsim vienkāršu piemēru ar kārtīm un kāršu kavu. Tev ir iespējas likt likmi par to, kāda būs pirmā kārts kavā un tiek piedāvāti divi varianti: 1) Tu vari no 10 eiro laimēt 100 eiro, ja pirmā kārts būs kārava septītnieks. 2) Tu vari no 10 eiro laimēt 20 eiro, ja pirmā kārts būs jebkura cita, tikai ne kārava septītnieks. Kuru variantu izvēlēsies? Pirmais it kā sola daudz lielāku laimestu, taču iespējas uzvarēt ir daudz mazākas, kamēr otrajā variantā summa nav lieta, taču vari būt gandrīz pilnīgi drošs, ka to iegūsi! Šo pašu principu atceries, kad ķeries pie sporta likmēm!