Daudzveidīgais totalizators

Pret totalizatoru daudziem ir noliedzoša attieksme, kaut to nav spēlējuši, tomēr daudzi to izmēģinātu, tikai trūkst jebkādas saprašanas, kas tas par “zvēru.” Parasti vienīgās zināšanas par to ir no rakstiem, kur tiek izlasīti veiksmes stāsti par fantastiskiem laimestiem, kas tiek iegūti tieši totalizatorā. Tātad, kas tad ir totalizators?

Īsumā to varētu nosaukt par sistēmu, kas ļauj cilvēkiem ieguldīt naudu par kaut kādiem notikumiem vai neparedzētiem gadījumiem. Spēlētājs var izmantot dažādas stratēģijas, lai tiktu pie laimesta: minēšanu, spēles un sportistu analīzi, balstīt izvēli uz zinošāku cilvēku prognozēm u.c. Ja uzmin notikumu vai ko citu, parasti naudu sadala starp personām, kuras to veiksmīgi prognozējušas. Totalizators var būt arī jebkurš instruments, mašīna vai ierīce, caur kuru tiek darbināta sistēma, kas ir saistīta ar azartspēlēm.

Totalizatorus tāpat kā citas azartspēles regulē azartspēļu likums. Konkrētais azartspēļu veids piedāvā gan skaidras, gan bezskaidras naudas laimestus. Tas attiecas arī uz citām azartspēlēm.

Totalizatoru spēļu pasaule nav ka sastindzis piemineklis. Tā allaž ir mainīga un attīstās atkarībā no notikumiem sporta pasaulē un citās sfērās. Ārzemēs starp populārākajiem totalizatoriem ir zirgu skriešanās sacensības. Lai iegūtu lielāku adrenalīnu, tās ir iespējams arī vērot klātienē. Jo vairāk naudas tiek ieguldīts totalizatorā, jo laimesti lielāki. Nākotnē totalizatori visdrīzākais mainīsies, tomēr to pamats, kas tos atšķir no citām spēlēm, saglabāsies.

Viens no ciniskākajiem šķiet totalizators, kuros interesentiem ir iespēja nopelnīt uz citu cilvēku nāvi. Spēles princips vienkāršs – vajag uzlikt likmi un tad gaidīt, vai togad nomirs kāds slavens cilvēks.

Protams, dabiskā kārtā pirmie izmirst vecāka gadagājuma ļaudis, taču uz viņu nāvi nopelnīt pārāk daudz naudas nevar. Veiksminieki parasti laimē uz negaidītām jaunu cilvēku bojāejām.

Īsta ažiotāža šiem totalizatoriem tika pievērsta pēc tam, kad sabiedrības sašutumu izpelnījās kāds spēlmanis. Viņš ļoti labi nopelnīja uz dziedātājas Eimijas Vainhausas nāvi 27 gadu vecumā.

Nāves totalizatorā ir iekļuvis gan Ugo Čavess, Pīters Dohertijs, Makolijs Kalkins, Lindsija Lohana un pat viņas jaunākā māsa Ali.