Blekdžeks ir kāršu spēle, kuras pamatā ir spēlētāja un dīlera mērķis savākt kāršu kombināciju ar rezultātu 21, vēlams tikai ar tuzi un desmitnieku. Spēlētāja stratēģija ir mēģināt spēles laikā izsvērt plusus un mīnusus, izsvērt riskus un ieguvumus no papildus kārts paņemšanas. Spēlētājs nedrīkst pārsniegt 21, tādā gadījumā blekdžeka spēle ir zaudēta, neskatoties uz to, vai zaudē arī dīleris. Tāpēc pirmā spēlētāja prioritāte ir nepārsniegt 21, mēģinot dabūt pēc iespējas augstāku rezultātu.
Blekdžeka spēle ir skaitīšanas un analizēšanas spēle. Blekdžeka kārtis ir vērtībās no 2 līdz 10, papildus liekot tuzi, kas skaitās kā 1 vai 11. Šo vērtību proporcijas kāršu kavā ir nevienlīdzīgas, jo 10, kalps, dāma un karalis visi skaitās ar vērtību desmit. Tāpēc 10 kavā ir 4 reizes vairāk, kā citu vērtību.
No šiem faktoriem izriet blekdžeka pamata stratēģija. Šī stratēģija ir attēlojama 10 reiz 10 lielā tabulā un katram, kas vēlas kļūt par profesionālu blekdžeka spēlētāju, šī tabula ir jāpazīst. Papildus šāda tabulai, vēl būtu jāapgūst pāru un “Soft” kombināciju rīcības tabulas. “Soft” kombinācijas ir situācijas, kad viena no sākotnējām kārtīm ir tuze un tās vērtība ir 1 vai 11.
Īsumā, blekdžeka pamata stratēģijas tabula paredz, ka jebkura spēlētāja rokās esošā kombinācija, kas ir lielāka par 11 ir pietiekami laba, ja dīlerim ir mazāka kārts par 7, tāpēc pie šīm kārtīm būtu jāpaliek. Otrkārt, ja dīlerim ir lielāka kārts par 7, bet spēlētāja kāršu vērtība ir lielāka par 12 un mazāka par 17, spēlētājam būtu jāņem nākošā kārts.
Nākamais punkts ir “Double Down”, jeb likmes dubultošana. Ja jūsu sākotnējās kārtis veido rezultātu 11, vislabākā stratēģija ir dubultot likmi un ņemt vienu kārti, cerībā, ka tā būs viena no daudzajām kārtīm ar vērtību 10. Tāpat, ja spēlētāja sākotnēju kāršu kombinācijas vērtība ir 10, arī tad dubultā likme ir labs lēmums, izņemot, ja dīlerim ir tuze vai desmitnieks. Ar zemāku vērtību kombināciju, vienmēr tiek ieteikts ņemt nākamo kārti.
Uzzini vairāk – https://www.laimz.lv/