Basketbola sporta likmju popularitāte Latvijā

Kamēr hokejs nenoliedzami ir ziemas sporta veidu karalis Latvijā, par vasaras sporta veidu karali joprojām daudzi atzīst futbolu. Tomēr ir viens sporta veids Latvijā, kas ir ļoti populārs, taču reizē nevar tikt uzskatīts ne par ziemas, ne vasaras sporta veidu – tas ir basketbols. Lielākoties tas ir tādēļ, ka tas visbiežāk tiek spēlēts iekštelpās. Tikai tie paveidi, piemēram, strītbols, netiek spēlēti arēnās, bet gan ārā.

 

Basketbols ir viens no populārākajiem sporta likmju subjektiem Latvijā. Par sporta likmju subjektu šajā kontekstā tiek uzskatīts sporta veids, par kura notikumu, rezultātu un kopējo notikumu attīstības scenārijiem var likt sporta likmes. Sporta likmes Latvijā ir sezonālas, īpaši, ja runājam par sporta likmēm uz mūsu pašu basketbolistu un citu sporta veidu spēlētāju gaitām.

 

Sporta totalizators Latvijā tieši uz basketbola spēlēm savu popularitāti ir iekarojušas pēdējo desmit līdz piecpadsmit gadu laikā. Kad pirmais Latvijas basketbolists Gundars Vētra 1992.gadā sāka spēlēt NBA, šis sporta veids Latvijas sporta likmju fanu vidū vēl nebija tik populārs, kā arī sporta likmju likšana kopumā nebija tik attīstīta. Sporta likmes par NBA popularitāti ieguva galvenokārt ap laiku, kad Latvijā populāras kļuva sporta likmes internetā. Tad vispopulārākais latvietis NBA bija Andris Biedriņš, kurš NBA nospēlēja gandrīz desmit gadus. Šo desmit gadu laikā NBA iekaroja savu popularitāti Latvijā, tāpat arī palīdzot popularizēt sporta likmes Latvijā tieši NBA turnīrā.

 

Šobrīd sporta likmes internetā basketbolam piedāvā likt visi lielāku sporta likmju organizētāji Latvijā. NBA joprojām ir vispopulārākais basketbola sporta likmju subjekts, jo visiem basketbola faniem interesē un viņi vēlas prognozēt tādu populāru un veiksmīgu spēlētāju kā Kristapa Porziņģa un Dāvja Bertāna panākumus NBA.

 

Basketbolā sporta likmes tiek pieņemtas par dažādiem spēļu aspektiem. Pirmkārt, kā visiem sporta veidiem, populārākās ir prognozes par spēļu rezultātu – uzvaru vai zaudējumu, kā arī par gala rezultātu. Tāpat sporta likmes Latvijā var likt par handikapiem, komandu rezultātiem puslaikos, vai, piemēram, kura komanda pirmā sasniegs 20 vai 50 punktu robežu.